Manufaktura Malesa | Nasze książkowe hity (2-4 lata) | Manufaktura Malesa
Brak przedmiotów w koszyku.
 

Nasze książkowe hity (2-4 lata)

Podziel się:

Wchodząc do mojego domu, nie da się ukryć, że książki to moja ogromna pasja! I to zarówno te dla mnie- poradniki z dziedziny psychologii, pedagogiki czy romansidła (na totalny relaks), jak i książki dla dzieci.

Mam dzieci w wieku przedszkolnym – najstarsza moja córka ma 7lat (od września idzie do szkoły), a najmłodszy syn ma 2lata. Wszyscy, WSZYSCY uwielbiają książki. Bardzo często nie widać u nas podłogi, bo cała czwórka właśnie przegląda wszystko z regałów i zwyczajnie nie ma jak przejść. Przyznam, że uwielbiam taki widok.

Dzieci mają swoje hity. Dzisiaj przygotowałam dla Was hity moich synów (2 i 4 lata). Oto one:

  • „To nie jest książka” wyd. Mamania

To książka kartonowa i wyłącznie obrazkowa. Każda strona to inna sytuacja czy rzecz/ postać przedstawiona na płaszczyźnie widziana z lotu ptaka lub z przodu. Lodówka, motyl, skrzynka z narzędziami, teatr lub człowiek z tyczką chodzący po linie- to tylko niektóre. Moje dzieci najbardziej lubią komputer i pianino.

Uważam, że ta książka wspaniale pobudza wyobraźnię!

  • „Pierwsze słowa. Strażacy” seria Akademia Małego Dziecka, wyd. Egmont

Książka stała się hitem PO PROSTU przez to, że jest o straży pożarnej. Ma ruchome elementy, jest z grubego kartonu. Chłopcy potrafią siedzieć jak zaczarowani i przeglądać książkę w jedną i drugą stronę.

Na każdej stronie coś się rusza, przesuwa albo kręci.

Ta seria ma jeszcze wiele innych tytułów.

  • „Gryzak. Księga dinozaurów” i „Gryzak. Książko- potworek” wyd. Wilga

To przygody tytułowego Gryzaka, który uwielbia jeść książki. W związku z tym książka jest pełna …dziur.

W części o dinozaurach Gryzak przemierza strony z informacjami o każdym z gatunków. Mój starszy syn jest ogromnym fanem dinozaurów i bardzo często zasypia  z tą książką jak z przytulanką.

Tytułowy Gryzak wkrada się do znanych historii jak, np. „Czerwony Kapturek” lub „Złotowłosa i trzy misie” i zmienia zupełnie bieg zdarzeń całego opowiadania.

Na dobry początek, tylko te trzy propozycje. Reszta w kolejnych wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code